Přehled Modelových řad 2018/2019

Dobermann World cup

Závodní boty Dobermann jsou legendární mezi závodníky Světového poháru, juniorskými závodníky i víkendovými závodníky v amaterských závodech. Jsou navržené tak, aby splňovaly všechny potřeby závodníka. Řada Dobermann poskytuje stabilitu, přilnavost a přesnost v jakémkoliv závodě. Řada Dobermann vznikla v roce 1999 jako speciální kolekce pro olympijského medailistu Kjetil Andre Aamodta ( https://www.nordica.com/ceska-republika/ambassadors/kjetil-andre-aamodt ) . Na jeho úspěch navázala spousta dalších závodníků. V nynější době třeba Dominic Paris ( https://www.nordica.com/ceska-republika/dobermann-atletes-detail/?atid=536 ) nebo Felix Neureuther ( https://www.nordica.com/ceska-republika/dobermann-atletes-detail/?atid=541 )

 

Dobermann GP - High performance ski boots

 

 

Nordica tvoří lyžařské boty, které se vyznačují pohodlím a výkonem na nejvyšší úrovni. Tato filozofie byla na prvním místě při vývoji a konstrukci modelové řady Dobermann GP. S pomocí nejmodernějších technologií a více než 75 lety zkušeností v designu a výrobě lyžařských bot, byla vyrobena nejlépe anatomicky padnoucí a  nejvýkonější bota na trhu. 

Bota je  zrozena k závodění. Široká 98 mm s mono nástřikem PU Performance Shell design, intuitivní snadný vstup, vnitřní botička s technologií Custom Cork Fit.

Použité technologie: Full motion pivot, Custom cork fit, Power driver 60 mm, BBF, High traction soles.

 

Ski Boots collection - All mountain

Promachine, Speedmachine, Sportmachine

Rodina serie -machine je kompletní

Tri force construction zvyšuje přenos síly a zajistí pohodlí a výkon u 3 nesrovnatelných bot.

 

 Měkká plastová klapka (bílá) zajistí snadné obutí i vyzutí

Tvrdší anatomický skelet (černý) zajistí pohodlí kolem celé boty

Tuhá páteř a podrážka (červené) vždy zajistí přenos energie z nohy do lyží.

Tri Fit Customization je dalsí stupeň v opravdovém přizpůsobení lyžařské boty pro lyžaře. Se zaměřením na  skelet, vnitřní botičku a klíčové hardware komponenty jsme dokázali vytvořit jednoduchou technologii, která bezproblémově a pohodlně spojuje nohu s vnitřní botičkou a skeletem. Klíčem k odemčení této technologie je Infrared Shell Customization Heating element užitý společně s Custom cork liner a pícky. Tyto dvě technologie 100% umožňují přizpůsobení jak vnitřní botičky, tak skeletu přesně v místech, kde je potřeba úprava lyžařské boty.

 

 

 Promachine

Modelová řada Promachine přináší preciznost závodních bot, sílu a výkon rodiny " - machine" legendární lehkost, komfort a všestranost.

Použité technologie: Infrared, TriFit,  Cork, Primaloft

Speedmachine


Vytváření krásných produktů, které jsou stejně čisté a jednoduché, tak jako funkční,  to je hlavním cílem vyvojářů v Nordice. Vytvořili jsme modelovou řadu Speedmachine s bezkonkurenčním fitem, schopností se přizpůsobit a velkým výkonem. Nyní moderní technologie opravdu zlepšuje zážitek z hor.

Použité technologie: Tri Fit, Cork, Primaloft, Full PU, Infra red

 

Sportmachine

Modelová řada Sportmachine navazuje na úspěchy lyžařských bot Speedmachine. Je to první sportovní bota se šířkou skeletu 102 mm s vloženým moderním designem, lehkou Tri Force konstrukcí a revolučním TriFit systém přizpůsobení boty pro jednotlivého lyžaře.

Použité technologie: TriFit Cork, Primaloft, Infrared Full PU

 

STRIDER - mountain active

 

 

Naše nejnovější boty Strider určené jak na lyžování tak na tůry jsou speciálně dělány pro muže i ženy, kteří jdou raději novými cestami než-li čekají na staré. S jejich malou váhou, moderním designem a šířkou skeletu 100mm dělají cestu vzhůru snažší v kombinaci s naprosto bekopromisním sjezdem dolů v upravených i neupravených terénech.

Mechanismus pro chození

 

Velmi lehká konstrukce manžety šetří drahocennou hmotnost bez obětování síly a výkonu. Při zamknutí přenáší veškerou energii do lyží a při otevření podporuje vyjímečnou flexibilitu pro chození.

Nový materiál, ze kterého jsou boty modelové řady Strider vyrobeny. Jeho hlavními přednostmi jsou vysoká odolnost před nízkými teplotami, odolnost proti UV záření, odolnost proti škrábancům a v důsledku je o 25% lehčí než PU.

Každá přezka váží pouze 37,5g oproti váze 53 gramů u běžně používaných přezek.

 Jedinečná síťovaná konstrukce, která snižuje váhu.

 

CRUISE

Modelová řada Cruise je zaměřena hlavně na pohodlí lyžařů, kteří si chtějí celodenní lyžování užít dalo by se říct s nohou jako v bavlnce. Boty díky širšímu skeletu i širšímu komínu jsou určeny i pro lyžaře, kteří mají silnější nohu. Jedná se v celé kolekci značky Nordica o nejprodávanější řadu.

Použité technologie: Triax, NFS

JUNIOR

 

 juniorské boty se vyznačují pohodlím, velmi jednoduchým způsobem obutí a nízkou váhou

 

Přehled technologií 2018/2019 Boty

Infrared technology

  Infra red technologie umožňuje rychlé a snadné tvarování skeletu lyžařské boty v problematických místech. Hlavními výhodami jsou, že infra lampa nepoškozuje skelet boty a lze ji umístit přímo na místo, které je potřeba upravit. Každá modelová řada, která umožňuje tvarování skeletu má podle materiálu, ze kterého je vyrobená jiný čas nahřívání.

 Dobermann  -  9 minut      Promachine  -  9 minut      Speedmachine  -  6 minut    Sportmachine  -  6 minut    Strider  -  6 minut

 

Custom cork fit technology

Technologie Cork fit umožňuje individuální tvarování vnitřní botičky. Technologie je založena na speciálně vyvinutém korkovém materiálu, který se po zahřátí přizpůsobí indivuduálním potřebám lyžaře. Činí vnitřní botičku více pohodlnou a díky bezešvé konstrukci přizpůsobuje botičku pro co nejlepší lyžařský zážitek.

Hlavními výhodami jsou rychlost , snadnost provední a v neposlední řadě také to, že se dá úprava kdykoliv opakovat.


 

 

 

Primaloft


 

 Syntetická izolace Primaloft vyniká svými izolačními vlastnostmi, vodoodpudivostí, hřejivostí, nízkou hmotností. Měkkostí a jemností se podobá péřovým produktům a tím přidává na jemností pohodlí. Pro sezónu 2018/2019 je Primaloftem vybaveno 90 % vnitřních botiček.

Nordica Soles


1, Asymetrický došlap  2, voděodolný, specifický prstový design  3, specifická konstrukce pro přilnavost a stabilitu  4, vedlejší část pro přilnavost a stabilitu   5,  malý poloměr na okraji pro lepší závodní vzhled  6,  vysoce kontaktní plocha  7, drážky pro odvod sněhu a vody  8, masivní pata zvyšuje životnost  

 

 

5355 - tradiční lyžařské podrážky, které jsou nyní nejčastěji na lyžařských botech. Jsou vytvořeny podle normy ISO 5355 a bezpečně pasují do tradičních lyžařských vázání i do systému Marker Gripwalk.

9523 - dnes lyžaři požadují boty více pohodlnější, které nabízejí technologii, která usnadňuje chůzi v botách více než kdykoliv předtím. Nordica Gripwalk je jednoduchá podrážka, která usnadňuje chůzi a pasuje do systému Marker Gripwalk nebo jiných podobných systémů vázaní, které jsou k dispozici na trhu. Nordica Grip walk nemůže být použito do klasických vázání.

 

 

 

 Adjustable Cuff profile

Mechanismus, který umožňuje jedním pohybem nastavení horní manžety v neutrálním postoji  změnu na každou velikost nohy, takže celodenní lyžování bude jednodušší a pohodlnější.

Weather shield

Překryvný systém přímo integrovaný do skořepiny boty, který poskytuje těsnící funkce, aby se zabránilo vnikání vody do lyžařských bot.

BBF- Boot Fitter best friend

Možnost nastavení boty, kdy lze bota individuálně přizpůsobit každému lyžaři.

Srewed parts

Boty značky Nordica je možné upravit a opravit daleko snáž. Většina komponentů je opatřena šroubovanými spoji.

Zappa

Tato vložka byla navržena tak, aby udržovala volitelné základní postavení s přechodovým úhlem 3´7 ( u velikosti 265). Současně aby se zlepšila výkonnost, se vložka zvýšila o 2 mm pro zlepšení kontroly a navýšení přenosu energie do hran lyží.

Buckle ( Přezky)

Přezky pro lepší upínání. S minimální námahou přezky zcela intuitivně zapnete i odepnete. Přezky obsahují servolock.

Full motion pivot

Nástroj, který umožňuje přizpůsobení boty k posunutí výkonu na další úroveň. FMP má dvě nastavení. Off (nastavení po vybalení z krabice). On - umožňuje rotaci komínu směrem ven o 2 mm. ( Přizpůsobitelný komín - lepší přenos sil směrem k lyžím)

 

 

Počítadlo návštěv